خشکبار نیوز

خشکبار نیوز
طبقه بندی موضوعی

به گزارش تسنیم، نماینده شهرستان‌های قاینات و زیرکوه در مجلس با تأکید بر اینکه زرشک و زعفران باید به عنوان برند تجاری ایران در جهان معرفی شود گفت: در حوزه زرشک و زعفران به هرمیزانی که شرکت‌های دانش بنیان در خراسان جنوبی وارد شوند بدون هیچ سقفی تسهیلات دریافت می‌کنند.

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: زعفران قاینات با توجه به شهرت جهانی که دارد اما ارزآوری برای مردم نداشته است.

وی با بیان اینکه با نشستی که با سفیر هلند داشتم او هم از زرشک و زعفران ایران به خوبی یاد کرد افزود: زرشک و زعفران خراسان جنوبی در جهان شناخته شده است و نیاز به معرفی زیادی ندارد اما ارزآوری و سودی برای کشاورزان ما ندارد.

نماینده مردم شهرستان‌های قاین وزیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه از صنعت فرآوری زرشک و زعفران غافل مانده‌ایم چراکه با فرآوری می‌توان بیش از 10 محصول ایجاد کرد.

فلاحتی با بیان اینکه با فرآوری می‌توان لوازم آرایشی تا داروهای متعدد ایجاد کرد افزود: در حال حاضر زعفران و زرشک در خراسان جنوبی به صورت سنتی کشت و برداشت می‌شود.


ایران برند تجارت جهانی ندارد


وی اظهار داشت: در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کردم که هر کشوری تجارت جهانی دارد اما برند ایران در تجارت جهانی چیست؟ که مطرح شد ایران برند تجارت جهانی ندارد و در این راستا زعفران و زرشک می‌تواند برند تجاری برای ایران در جهان باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه زرشک و زعفران به هر میزانی که شرکت‌های دانش بنیان در خراسان جنوبی وارد شوند بدون هیچ سقفی تسهیلات دریافت خواهند کرد که پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان در استان می‌توانند بیش از این  در این زمینه ورود پیدا کنند.

فلاحتی افزود: اگر در محصولات کشاورزی خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری کنیم خراسان جنوبی ‌به استانی برخوردار تبدیل می‌شود و سرانه درآمد خانوارها در همه زمینه‌ها افزایش می‌یابد.


لزوم ورود بخش خصوصی به بحث زعفران و زرشک


وی با تأکید بر اینکه در خصوص زرشک و زعفران باید بخش خصوصی ورود پیدا کند گفت: در برخی از استان‌ها شاهدیم که چگونه با استفاده از مباحث اقتصاد مقاومتی گام‌های اساسی برداشته‌اند اما در خراسان جنوبی حرکت زیادی انجام نشده و برخی از مدیران گمان می‌کنند که اگر مشکلات استان را مطرح کنند نقص کار از سوی آنها معرفی خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از مسئولان دغدغه‌مند بوده اما زمانی کار خوب انجام می‌شود که در یک مجموعه واحد ذیل یک مجموعه قوی گام برداشته شود افزود: دغدغه همه ما باید رفع مشکلات مردم باشد چون در چند سال اخیر رهبر معظم انقلاب تنها نسخه شفابخش کشور را اقتصاد مقاومتی مطرح کرده‌اند.


جهت مشاهد منبع خبر اینجا کلیک نمایید.


جهت مشاهده سایر اخبار بر روی لینک زیر کلیک نمایید: