خشکبار نیوز

خشکبار نیوز
طبقه بندی موضوعی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مدیرعامل سازمان تعاون روستایی گفت: ایران در تولید زعفران در جایگاه نخست دنیا قرار دارد و میزان صادرات زعفران ایران به سراسر دنیا ۲۰۰ تن است.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حسین صفایی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: ابلاغ خرید حمایتی زعفران از استان‌های خراسان‌رضوی و جنوبی با دستور وزیر جهاد کشاورزی صادر شده است.


وی با بیان این که ابلاغ خرید صادر شده کمک بزرگی به کشاورزان استان‌های خراسان‌رضوی و جنوبی می‌کند، گفت: کشاورزان این دو استان 80 درصد از زعفران کشور را تولید می‌کنند.


مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه پسته بیشترین ارزآوری را در میان محصولات کشاورزی دارد، گفت: مشکلات کم‌آبی در همه حوزه‌ها و به‌ویژه در بخش کشاورزی نگران‌کننده و به‌دنبال تولید محصولات با کیفیت با مصرف آب کمتر هستیم که ایران در تولید و صادرات پسته در جایگاه دوم جهان قرار دارد.


صفایی خاطرنشان کرد: همچنین ایران در تولید محصولات دیگر نظیر خرما در جایگاه دوم دنیا، در انگور و کشمش در جایگاه سوم جهان و در زعفران در جایگاه نخست دنیا قرار دارد و میزان صادرات زعفران ایران به سراسر دنیا 200 تن است.


وی تاکید کرد: نرخ خرید برای زعفران از منطقه شرق کشور را 10 درصد بالاتر از رقم کشاورز تعیین کرده و وجه پرداختی به حساب کشاورزان در بازه زمانی سه ماهه از زمان خرید واریز می‌شود که 40 درصد آن در زمان خرید و 60 درصد دیگر در این فاصله زمانی و حتی زودتر از موعد مقرر پرداخت می‌شود.

افزودن تصویر از طریق آدرس

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: از میزان زعفران خریداری شده 98.5 درصد آن خالص و بی‌نقص بوده است و فقط در 6 محموله ناخالصی دیده شده که این میزان معدال 1.5 درصد مجموع زعفران خریداری شده از 400 محموله بوده است.


صفایی خاطرنشان کرد: زعفران در دنیا مصرف بالایی ندارد و مصرف بالای این محصول در ایران است و در دنیا در صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی، شیرینی و شکلات، نوشیدنی‌ و دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد و با صادرات این محصول به دنبال حداکثر سود حاصله برای ایران هستیم.


جهت مشاهد منبع خبر اینجا کلیک نمایید.


جهت مشاهده سایر اخبار بر روی لینک زیر کلیک نمایید: