خشکبار نیوز

خشکبار نیوز
طبقه بندی موضوعی

ضرورت حضور زعفران درمیان در بازار بین‌المللی

پنجشنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۶، ۰۸:۰۰ ب.ظ

به گزارش ایسنا، مدیرجهادکشاورزی درمیان گفت: شرکت فعال در خصوص صادرات محصول زعفران به خارج از کشور وجود ندارد.

«وحید ضیائیان احمدی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهارکرد: برداشت زعفران در سطح شهرستان درمیان از اوایل آبان‌ماه آغاز و تا اواخر آبان‌ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به این‌که 298 هکتار سطح زیرکشت زعفران داریم، افزود: بازار این محصول هم مرکز استان و اغلب استان خراسان‌رضوی است و میزان تولید زعفران تقریباً معادل 970 کیلو گرم است.

مدیر جهاد کشاورزی درمیان افزود: بازار عمده محصول زعفران برداشت شده این شهرستان استان خراسان‌رضوی است و شرکت فعال در خصوص صادرات محصول زعفران به خارج از کشور وجود ندارد.

ضیائیان احمدی تصریح کرد: در شهرستان درمیان عمده کشاورزان زعفران را شهریور ماه کشت می‌کنند و برداشت گل زعفران از آبان آغاز شده و معمولا یک ماه طول بطول می‌انجامد.

وی با اشاره به  فواید و خواص و مزایای زعفران خاطرنشان کرد: زعفران از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک و چاشنی و رنگ‌دهنده غذا است.

مدیر جهاد کشاورزی درمیان ادامه داد: زعفران آرامبخش، اشتهاآور، ضد اسپاسم، تقویت‌کننده حافظه و کاهش‌دهنده فشار خون است و از گیاه زعفران در درمان بیماری آسم، بیماریهای پوستی، بیماری‌های چشم، عفونت ادراری، یرقان و درمان کم‌خونی استفاده می‌شود.

ضیائیان احمدی گفت: زعفران به هضم غذا کمک و تقویت‌کننده معده است و به‌عنوان مسکن به‌ویژه در دردهای لثه کاربرد دارد.


زعفران گیاه ضدافسردگی

وی با اشاره به این‌که مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است، یادآور شد: بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته شده که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند.

مدیر جهاد کشاورزی درمیان افزود: طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می‌شود.

ضیائیان‌احمدی ادامه داد: زعفران افزایش‌دهنده تمرکز حواس، در پیشگیری از آلزایمر و پارکینسون و در درمان دردهای عصبی و کم‌خوابی موثر است.

وی تصریح کرد: با توجه به این‌که هر مزرعه زعفران تنها تا هفت سال محصول می‌دهد بنابراین کاشت پیاز و تعویض زمین به‌صورت چرخه‌ای صورت می‌گیرد به گونه‌ای که مزرعه هفت ساله برگردان می‌شود و پیازهای آن به زمین دیگری منتقل شده و در آنجا کشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی درمیان خاطرنشان کرد: این روند چرخه‌ای به گونه‌ای است که سطح زیر کشت شهرستان که در سال 86 معادل 236 هکتار بوده هم‌اکنون 296 هکتار است یعنی بر اساس آمار و ارقام حدود 10 درصد رشد داشته، اما در واقعیت هم‌اکنون کل سطح زیر کشت در سال 86 معدوم شده و 296 هکتار کشت امروز مزارع جوان و نو و تازه کشت شده هستند.

ضیائیان‌احمدی گفت: در سال 93 از سطح زیر کشت 260 هکتار و میزان برداشت محصول 800 کیلو بوده که نسبت به سال گذشته با سطح زیر کشت 297 هکتار و برداشت محصول 970 کیلو رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی افزود: با توجه به این‌که بازار خرید و قیمت محصول افزایش داشته بنابراین سطح زیرکشت افزایش داشته و قاعدتاً باعث افزایش برداشت می‌شود.

مدیرجهاد کشاورزی درمیان تصریح کرد: پیاز زعفران در صورت کاشت در خردادماه در همان سال عملکرد خوبی خواهد داشت معمولاً گلدهی پیاز در آبان‌ماه صورت گرفته و پس از برداشت گل، رشد رویشی و برگدهی آغاز می‌شود هر غده پیاز مادری یک پیاز دختری تولید می‌کند که در واقع سال آینده این پیاز دختری محصول می‌دهد.

ضیائیان احمدی یادآور شد: از همین‌رو محلول‌پاشی زعفران در بهمن و اسفند باعث تقویت پیاز دختری  و در نتیجه افزایش تولید محصول می‌شود.


جهت مشاهد منبع خبر اینجا کلیک نمایید.


جهت مشاهده سایر اخبار بر روی لینک زیر کلیک نمایید: