خشکبار نیوز

خشکبار نیوز
طبقه بندی موضوعی

به گزارش خبرگزاری مهر، سرایان - رئیس جهاد کشاورزی آیسک گفت: پیش بینی می شود در سال جاری چهار تن و ۲۰۰ کیلوگرم زعفران در این بخش برداشت شود.

وحید خزیمه در گفتگو با  خبرنگار مهر سطح زیر کشت زعفران  در بخش آیسک (واقع در استان خراسان جنوبی) را هزار و ۱۰۰ هکتار عنوان کرد و افزود: از این میزان هزار و ۵۰ هکتار بارور و  ۵۰ هکتار غیر بارور است.


وی با بیان اینکه در سال زراعی ۹۴-۹۵ میزان ۱۳۶ هکتار از اراضی زعفران بخش آیسک تحت پوشش بیمه قرار گرفت، بیان کرد: در این راستا سه میلیارد و ۱۷۲ میلیون و ۵۸۳ هزار و ۷۹۰ ریال غرامت به زعفرانکارانی که محصول خود را بیمه نموده اند، پرداخت شد.


به گفته وی در سال زراعی ۹۵-۹۶ هم ۱۶۴ هکتار از مزارع زعفران تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.


رئیس  جهاد کشاورزی آیسک افزود: طی یک سال گذشته هشت دوره آموزشی ترویجی در بحث کاشت، تغذیه، فرآوری و برداشت بهداشتی محصول زعفران در مرکز جهاد کشاورزی آیسک برگزار شده است.


وی ادامه داد: برای ۲۳ نفر در سال جاری درخواست تسهیلات کاشت و تغذیه مزارع زعفران به میزان سه میلیارد و ۵۳۳ میلیون ریال شده است.


خزیمه افزود: ۵۲۵ هکتار از مزارع زعفران در روستاهای کوهپایه ای شهرستان قرار دارد که ۲۵ درصد آن ها به دلیل کم شدن آب قنوات و یا خشک شدن قنات احتیاج به آبرسانی توسط تانکر دارند.


جهت مشاهد منبع خبر اینجا کلیک نمایید.


جهت مشاهده سایر اخبار بر روی لینک زیر کلیک نمایید: